Baseny Wisła rozpoczęły sezon 2024

Skoro rozpoczęły się wakacje, to pełną parą ruszył również nasz kompleks Baseny Wisła. Na dobry początek, w piątek 21 czerwca, równo z końcem roku szkolnego, wszystkie dzieci i młodzież szkolna miała wstęp na obiekt bezpłatnie. Idealnie zgrało się to z letnią, słoneczną pogodą, więc i frekwencja tego dnia mocno dopisała.

Początek wakacji to też dobra okazja, żeby przypomnieć zasady bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, dlatego w tym dniu zajęcia profilaktyczne pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle oraz Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Mundurowym towarzyszyła ich maskotka – pies Sznupek oraz reporter Radia Bielsko, który na antenie relacjonował co w tym dniu dzieje się w Wiśle. A działo się wiele, gdyż ratownicy bezpośrednio na wodzie pokazywali jak unikać różnego rodzaju zagrożeń czy radzić sobie w trudnych momentach, natomiast płetwonurkowie ze Skoczowskiego Centrum Nurkowego Raf-Fish każdego chętnego zabierali w najgłębsze miejsce Basenów Wisła, na głębokość 4,5 m i zaznajamiali z tajnikami nurkowania.

Najwięcej frajdy sprawiła wszystkich zabawa podczas Piana-Party, czyli wyrzutów piany, które trzy razy tego dnia towarzyszyły kąpiącym się w basenie rekreacyjnym. Zabawa porwała nie tylko dzieci, ale również młodzież czy dorosłych. Sprzęt do pianowania użyczył Basenom hotel Crystal Mountain.

 

Baseny po raz pierwszy w tym sezonie przyjęły gości już w środę 19 czerwca, w ramach przedwakacyjnych testów i już pierwszego dnia, przy słonecznej pogodzie, kąpielisko odwiedziło ponad 300 osób.

 

W planie działań na ten sezon są ponownie „nocne pływania” z DJ-em w każdą wakacyjną środę od 19:00 do 22:00, czy też bezpłatne lekcje dla najmłodszych mieszkańców Wisły – osoby poniżej 18 roku życia z Wisły w każdy wtorek i czwartek mogą przyjść na godzinę 9:00 na naukę pływania, a w środy i piątki, również na 9:00 na bezpłatne zajęcia tenisowe. Planowane są także seanse kina plenerowego czy różnego rodzaju zmagania sportowe, takie jak turniej siatkówki plażowej czy zawody na SUP-ach.

 

Przypominamy, że kompleks składa się z dwóch niecek basenowych – basenu rekreacyjnego z podgrzewaną wodą (minimum 25 stopni) oraz basenu sportowego z wodnym torem przeszkód. Do tego aż cztery zjeżdżalnie, plaża, korty tenisowe, stoły do ping-ponga oraz punkty gastronomiczne.

 

Warto śledzić profile Basenów Wisła w mediach społecznościowych:

facebook – www.facebook.com/basenywisla

instagram – www.instagram.com/basenywisla

 

Tegoroczny cennik znajduję się na stronie https://parkwodnybasenywisla.pl/cennik/

 

Mieszkańcom przypominamy, że z Wiślańską Kartą Mieszkańca bilet Normalny, Ulgowy i Karnet Całosezonowy można kupić 50% taniej, a na kasach należy okazać kartę mieszkańca wraz z dokumentem tożsamości.

 

Do zobaczenia na Basenach Wisła!

Facebook
Instagram
Skip to content